Olmadı öyle işte !!!

Acıtmaz dediler. İlk önceleri canın yanar ama bir kaç seferden sonra artık uyuşacak ve hissetmeyeceksin dediler.  Hücreler alışacak, doku yanacak ve artık hissetmeyecek. Derin kalınlaşacak bundan sonra gelecek etkileri hissetmeyeceksin dediler.  Başlarda zor olur, moralin bozulur, canın sıkılır, ama sonra alışırsın dediler. Olmadı öyle işte.

Önceleri çok daha zor gelir. Nefes alırken bile canın acır, sürekli acını düşünürsün sonra geçer dediler.  Herşey gözünde büyür,  bazen yemeden içmeden kesilirsin ama sonra alışırsın dediler. Zaman herşeyin ilacı dediler. Zamanla alışacaksın dediler. Olmadı öyle işte.

Alışırsın, sen de çok hassasın dediler. Bekle biraz zaman geçsin bir zaman sonra hiçbir şey hissetmeyeceksin dediler.  Olayları olduğu gibi kabul et direnme dediler.  Olmadı öyle işte.

Tam tersi oldu.  Tam tersi. Başlarda daha kolaydı. Çok canım yanmadı. Anlamadım bile. Zaman geçtikçe canım daha çok yandı. Alışamadım. Bekledikçe zaman ilerledikçe daha da cıdı. Daha zor geldi. Sürekli uyumak unutmak istedim, olmadı işte canım daha çok yandı. Onların dediği olmadı işte. Zaman geçtikçe kolay olmadı. Hani kolaydı. Olmadı öyle işte.

En çok ne canımı yaktı bilmiyorum. Beklemek mi? Çaresiz olmak mı? Çare varken çaresiz kalmak mı? Dokunun sertleşmemesi mi ? Hücreme kadar hissetmek mi ? Yoksa acımın, yanlızlığımın artması mı?  Olmadı. Hassasiyet gittikçe arttı.  Canım daha çok yandı.  Hani acımayacaktı.

Yüreğim acıdı. Göğsüm yandı. En çok neye yandım bilemedim.  Umarsızlığa mı ? Herşeyin bir anda boş olduğunu anlamak mı? Boşa geçen zaman mı? Hani zaman herşeyin ilacıydı. Olmadı öyle işte.

Bekledim. Zor zaman gelir geçer dedim. Zaman herşeyin ilacı dedim. Olmadı öyle işte. Hiç de öyle olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir