Çaba harcamalısınız !

Dostluğum için çaba harcamalısınız ! Hem de nasıl!

Çiçeğinizin kurumaması için suluyorsunuz değil mi ? Ya güneşe çeviriyorsunuz ya da toprağını değiştiriyorsunuz.

Dostluğum için de çaba harcamalısınız. Sadece arkadaşınım, yanındayım demek yeterli olmuyor. Hiç kusura bakmayın. Vakit harcamalısınız. Zaman ayırmalısınız. Değer vermelisiniz. Çiçeğinize bakar gibi sevgi vermelisiniz bana. Saygı ile ilgilenmelisiniz. İyi ve kötü günümde yanımda olmalısınız. Yoksa sevmeyin canım beni. Aramayın zoraki. Sormayın beni.  Görev değilim ki ben.  Zorlama hiç değil. Ben zaten siz yokken de varım. Ben mutluyken mutluyum ama sizinle ile daha mutluyum. Üzüntüm varken görmez gözüm hiç birşeyi ama siz yanımda iken hafifler acım, sancım.

Sizinle hüzünlerim azalıyor, yalnızlığım bitiyor. Endişem hafifliyor. Başarım daha bir büyük, korkum daha bir küçük geliyor gözüme. Sizinle her duyguyu paylaşmak güzel. Ama siz gerçekten yanımda iseniz güzel.

Aramalısınız beni. Vakit ayırmalısınız. Kahve yapmaya vaktiniz var değil mi? Ya da arabanızla ilgilenmeye. Kendinize vaktiniz olmasa bile bana zaman ayırmalısınız. Bencilim. Dostluk emek ister. Sabır ister. Yenilenmek, yinelenmek ister. Çaba ister. En önemlisi yürek ister. Yüreğiniz yoksa gelmeyin yanıma.  Yıllarca sevecekseniz beni gelin hemen buraya. Yürek verecekseniz dostluğa. Açık kapılarım sonsuza.

Vakit ayırın. Dertlerinizi paylaşın. Korkularınızı anlatın. Sıkıntılı anlarınızda çağırın geleyim. Mutluluğunuzda yanınızda, destek istediğiniz de arkanızda olayım. Sorun söyleyim! Bilemezsem gidip öğreneyim. Paylaşıp arttırayım mutluluğunuzu ya da azaltayım hüznünüzü.  Aşklarınızı konuşalım, ihanetler için birlikte ağlayalım. Olmazsa lanet okuyalım dünyaya. Çıkıp sokaklarda birlikte sövelim dünyaya. Haksızlıklara.

Çocuklar gibi eğlenelim. Birbirimizi coşturalım. Yapılmaz denileni yapıp gidilmez denilen yere gidelim.  Zamanı zamansız gibi yaşayalım.

Olurda yapamazsam bunlardan birini sevmeyin beni.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir